tenis je jedním z nejsledovanějších sportů po celém světě s více než miliardou fanoušků. To překročilo od sportu bohatých na ten, který je milován po celém světě do té míry, že přitahuje sázkaře na French Open tenisových sázek a dalších špičkových tenisových fanoušků stránek. Patří také mezi sporty, které generují obrovské částky v příjmech.

dynamika samotného tenisu není příčinou nárůstu pozornosti., V průběhu let, došlo ke vzniku klíčových hráčů, kteří ovládli hru a bavili fanoušky svými mimořádnými dovádění. V tomto článku diskutujeme deset největších tenistů všech dob.

Ken Rosewall

Ken bude vzpomínán jako rychlý, agilní a výjimečný tenista. Jeho dovádění na tenisový kurt ho stále relevantní v pre-open éry sahající do post otevřené éry. Ve svých hay days získal 15 titulů Pro Slam, aby upevnil svůj význam.,

On pokračoval v jeho statečnost tím, že vyhrál osm grandslamových titulů, který zahrnoval čtyři Australské Otevře, dva francouzské Otevře, a dvě NÁM Otevře. Čtyřikrát se mu také podařilo dostat do finále Wimbledonu. Během své kariéry vyhrál Davis cup a celkem 133 titulů.

John McEnroe

Přestože mají ve zvyku kritizování rozhodčích a rozhodčích, zůstává jedním z největších tenisových hráčů všech dob. Mezi jeho vyznamenání patří sedm grandslamových titulů, tři Wimbledony a čtyři US Open. Jednou byl také finalistou French Open a semifinalistou Australian Open., Vyhrál také finále Davisova poháru a WCT a finále ATP. Jeho bilance je 77 titulů.

Jimmy Connors

Jimmy Connors byl na žebříčku ATP 162 týdnů postupně a celkem 268 týdnů v letech 1974 až 1977. Jeho trofej má osm grandslamových dvouher, jeden Australian Open, dva Wimbledony a pět US Open.

zvládl také dva grandslamové tituly, jeden Wimbledon a jeden US Open. Ve své kariéře vyhrál také Davis Cup, finále Tour a finále WCT. Podařilo se mu získat 109 titulů ve dvouhře, což bylo nejvíce v otevřené éře.,

Ivan Lendl

Lendl měl zářnou kariéru, v níž získal osm grandslamových, dva Australské Otevře, tři francouzské Otevře, a tři NÁM Otevře. Pětkrát vyhrál i finále Tour, dvakrát finále WCT a Davis Cup. Ve své kariéře získal celkem 94 titulů ve dvouhře a šest ve čtyřhře. V určitém okamžiku strávil 270 týdnů na vrcholu žebříčku ATP.

Bjorn Borg

Bjorn dobyl tenisovou arénu v letech 1977 až 1980. Stal se prvním tenistou, který v otevřené éře získal 11 grandslamových titulů ve dvouhře. Získal také šest francouzských titulů a pět wimbledonských titulů., US Open nikdy nevyhrál, přestože čtyřikrát došel do finále. Davis Cup, finále Tour a finále WCT jsou další, které se mu podařilo vyhrát. Ve své kariéře vyhrál 64 singlů.

Pete Sampras

byl přezdíván Pistol Pete. Svou kariéru ukončil vysokou výhrou na US Open v roce 2002. Kromě toho získal také 14 grandslamových titulů, dva australské Open, sedm Wimbledonů a pět US Open. Dvakrát vyhrál turnajové finále, grandslamový pohár a Davisův pohár. Jeho kariérní bilance dosahuje 64 titulů ve dvouhře.,

Rod Laver

Rod držel v letech 1964 až 1970 místo Číslo jedna na světě. V tomto období vyhrál 11 grandslamových dvouher, tři Australanky, dva Francouzky a čtyři Wimbledony. Před otevřenou érou vyhrál tři americké profesionály, čtyři Wembley Pro a jeden francouzský profesionál. Laver vyhrál také pět Davisových pohárů, grandslamovou smíšenou čtyřhru na Australian Open, French Open a Wimbledonu. Jeho kariéru zdobí 200 titulů ve dvouhře, které jsou nejvíce v historii tenisu.

Novak Djokovič

Djokovič vsadil svůj nárok na moderní tenis., V kariéře zvládl 16 grandslamových singlů, šest Australian Open, jeden French Open, pět Wimbledonů a tři US Open. Mezi jeho výhry patří pět turnajů a Davis Cup. Získal 77 titulů ve dvouhře, což je pátá nejvyšší v otevřeném období. V současné době je na druhém místě v posledním světovém žebříčku ATP.

Rafael Nadal

od chvíle, kdy Nadal vstoupil na scénu v roce 2001, kdy se stal profesionálem, byla jeho kariéra na vzestupné trajektorii. Pro svou zdatnost na antuce byl přezdíván „králem hlíny“., Mezi jeho ocenění patří 19 grandslamových dvouher, jeden Australian Open, 12 French Open, 2 Wimbledony a čtyři US Open. Získal také Davis Cup a zlato z olympijských her v Pekingu 2008 a olympijských her v Riu de Janeiro v roce 2016. 84 singlů, které dosud vyhrál ve své kariéře, je nejvyšší v otevřené éře. Získal 115 milionů USD v prize money a v současné době se řadí na první místo ve světovém žebříčku ATP.

Roger Federer

Jedná se o muže, který může být popsán jako ‚prostě nejlepší. Navzdory tvrdé konkurenci Nadala a Djokoviče zůstává na vrcholu., Na vrcholu žebříčku ATL dokázal strávit 310 týdnů. Z 310 týdnů bylo 237 po sobě jdoucích. Na konci roku skončil na prvním místě pětkrát.

mezi jeho další vyznamenání patří: 20 grandslamových singlů, šest Australian Open, jeden French Open, osm Wimbledonů a čtyři US Open. Šestkrát vyhrál i finále Tour. Federer získal zlato ve čtyřhře na olympijských hrách 2008 v Pekingu a stříbro na olympijských hrách v Riu de Janeiro v roce 2016.

jeho kariéru obarvilo 103 titulů ve dvouhře, což je druhá nejvyšší v otevřené éře., Za svou kariéru získal 128 milionů dolarů. Žebříček ATP ho podle posledního vydání drží na třetí pozici.