Tony Romo (Polski)

Ta sekcja wymaga dodatkowych cytatów do weryfikacji. Proszę Pomóż ulepszyć ten artykuł, dodając cytaty do wiarygodnych źródeł. Niezabezpieczony materiał może być kwestionowany i usuwany.
Znajdź źródła: „Tony Romo” – wiadomości · gazety · książki · scholar · JSTOR (luty 2018) (dowiedz się, jak i kiedy usunąć ten Komunikat szablonu)

sezony 2003-2005

Romo początkowo nie otrzymał zaproszenia do udziału w 2003 NFL Combine, ale otrzymał późno zaproszenie do udziału jako dodatkowy rozgrywający rzucać podania do innych perspektyw podczas ćwiczeń., Pomimo intrygowania niektórych skautów, nie został wybrany przez żadną drużynę NFL podczas draftu NFL 2003. W trakcie draftu, Romo został zapewniony przez Seana Paytona o zainteresowaniu Cowboys (Romo był również intensywnie ścigany przez trenera Denver Broncos Mike ' a Shanahana), a wkrótce potem został podpisany jako wolny agent przez Cowboys. W 2003 roku Romo zajął trzecie miejsce na liście Cowboys ' depth chart za Quincym Carterem i Chadem Hutchinsonem., W 2004 roku The Cowboys wypuścili Hutchinsona i podpisali kontrakt z weteranem quarterbacka Vinnym Testaverde ' em i wymienili wybór w trzeciej rundzie draftu z Houston Texans na rozgrywającego Drew Hensona. Romo został usunięty z listy, dopóki Carter nie został zwolniony z powodu zarzutów o nadużywanie substancji. W 2004 i 2005 roku Romo pełnił funkcję selekcjonera placekicks. Po zakończeniu kadencji Vinny 'ego Testaverde' a w Dallas w 2005 roku, Cowboys podpisali kontrakt z weteranem rozgrywek Drew Bledsoe, ósmym rozgrywającym drużyny od 2000 roku.,

jeden z pierwszych osiągnięć Romo w karierze był w 2004 roku, kiedy (jako rozgrywający trzeciej linii) rzucił się na zwycięskie przyłożenie z sześcioma sekundami w przedsezonowym meczu przeciwko Oakland Raiders. W sezonie 2005/2006 Romo występował na pozycji drugiego rozgrywającego w Cowboys. W sezonie 2006 Sean Payton (obecnie trener New Orleans Saints) zaproponował Romo wybór w trzeciej rundzie draftu, ale właściciel Cowboys, Jerry Jones, odmówił, prosząc o nie mniej niż wybór w drugiej rundzie draftu.,

sezon 2006

Romo w sezonie 2006

Romo rozpoczął sezon jako rezerwowy dla startującego Drew Bledsoe. Pierwszy raz w karierze zagrał 15 października w meczu przeciwko Houston Texans. Jego pierwszym przejściem NFL było ukończenie 33 jardów do wide receiver sama Hurda. Jego jedynym przejściem w grze było podanie dwóch jardów przyłożenia, jego pierwszy w NFL, do wide receiver Terrell Owens.,

tydzień później, 23 października 2006, Romo zastąpił Bledsoe na początku drugiej połowy meczu przeciwko New York Giants. Jego pierwsze podanie zostało przechylone i przechwycone. Jego statystyki gry tylko w jego drugim występie NFL były 14 completions na 25 prób na 227 jardów, dwa przyłożenia i trzy przechwyty (z których jeden został zwrócony za przyłożenie). 25 października trener Cowboys Bill Parcells ogłosił, że Romo będzie rozgrywającym meczu Cowboys 29 października przeciwko Carolina Panthers w NBC Sunday Night Football, w ósmym tygodniu sezonu 2006., Romo poprowadził the Cowboys do zwycięstwa w swoim pierwszym meczu jako starter, 35-14. W tym meczu Romo był „gwiazdą meczu” Sunday Night Football.”

19 listopada 2006 roku Romo poprowadził the Cowboys obok Indianapolis Colts, ostatniej niepokonanej drużyny NFL. Rozegrał 19 z 23 spotkań, w których Cowboys wygrali z Colts 21-14. Cztery dni później pomógł Cowboys wygrać w meczu z Tampa Bay Buccaneers wynikiem 38-10. Romo prowadził 22-29 z 306 jardów i pięcioma przyłożeniami i bez przechwytów., Za swój występ został nagrodzony FOX ' s Galoping Gobbler award jako MVP Święta Dziękczynienia.

W 2006 roku zakończył sezon regularny z 220 kompletami na 337 próbach podania na 2903 jardy, 19 przyłożeniami i 13 przechwytami, z oceną przechodnią 95,1.

the Cowboys zagrali z Seattle Seahawks w rundzie playoff NFC Wild Card 6 stycznia 2007. Z Cowboys trailing 21-20 na 4-i-1 z 1: 19 lewo w grze, Cowboys próbował 19-jardowy field goal., Romo, uchwyt do kopnięcia, rozwalił trzask. Odzyskał piłkę i próbował ją wbić, ale został uderzony krótko przed pierwszym znacznikiem w dół i przewrócił piłkę na linii 2 jardów Seattle. Cowboys przegrali mecz. Romo zakończył sezon 2006 na siódmym miejscu w NFC pod względem przejazdów (2903) i przyłożeń (19).

Romo grał w Pro Bowl 2007 po tym, jak Drew Brees doznał kontuzji łokcia, zastępując marca Bulgera. Rzucił jedno przyłożenie i jedno przechwycenie, i był kickoff NFC posiadacza w grze.,

sezon 2007

Romo przed 2008 Pro Bowl

Romo rozpoczął sezon 2007 z czterema przyłożeniami i dodatkowym przyłożeniem rush.mecz sezonu zasadniczego. Jego 345 przejazdów w tygodniu 1 prowadził NFL. W 2010 roku zdobył 186 jardów i dwa przyłożenia pokonując Miami Dolphins, plasując go na siódmym miejscu w mijanych jardach i remisując na drugim miejscu z sześcioma przyłożeniami., Romo dodał 329 jardów i dwa przyłożenia podań w Cowboys ' Week 3 34-10 zwycięstwo nad Chicago Bears. W następnym tygodniu zdobył 339 jardów i trzy przyłożenia w wygranym 35-7 meczu z St. Louis Rams. Zdobył także dodatkowe przyłożenie. W sezonie 1999/1990 rozegrał 11 spotkań i zdobył 2 bramki. We wrześniu 2007 roku u ojca Romo zdiagnozowano raka prostaty. Romo stwierdził, że choć zdenerwowany kryzysem rodzinnym, nadal musi skupić się na swojej karierze.,

w 5 tygodniu, w poniedziałkowym meczu przeciwko Buffalo Bills, Romo rzucił pięć przechwytów (cztery w pierwszej połowie, z których dwa zostały zwrócone za przyłożenia) i stracił fumble. Stał się drugą osobą w historii Monday Night Football, która rzuciła pięć przechwytów w zwycięskim starciu. Pierwszą osobą był jego trener Wade Wilson. Mimo to, rzucił 4211 jardów (trzeci w NFL) i 36 przyłożeń w sezonie regularnym (drugi tylko do Toma Brady ' ego). Jego 97.,4 passer rating był wystarczająco dobry na piątym miejscu w NFL za Tom Brady, Ben Roethlisberger, David Garrard i Peyton Manning.

29 października Romo podpisał sześcioletni kontrakt z the Cowboys.

29 listopada przeciwko Green Bay Packers, w meczu pomiędzy 10-1 drużyny, Romo rzucił cztery przyłożenia podań (doprowadzając jego sezon w sumie do 33), bijąc rekord Danny 'ego White' a (29) Z 1983 roku. 22 grudnia przeciwko Carolina Panthers, Romo został pierwszym rozgrywającym Cowboys' ów, który przeszedł ponad 4000 jardów w sezonie., Ostatecznie 30 grudnia przeciwko Washington Redskins, Romo pobił rekord sezonu Cowboys' s completions z jego 335. zakończeniem, krótkie podanie do tight end Jasona Wittena. Sezon zakończył wynikiem 13-3.

13.01.2008 Na czwartym miejscu z niespełna pół minuty i bez przerwy, Romo rzucił piłkę w strefę końcową, ale został przechwycony przez GIANTS cornerback R. W., McQuarters, zapewniając, że Cowboys zostali wyeliminowani z playoffs z przegraną 21-17 do przyszłych mistrzów Super Bowl XLII.

sezon 2008

Romo zaliczył 24 Z 32 podań w sumie 320 jardów i jedno przyłożenie. Po meczu Romo potrzebował 13 szwów za duże rozcięcie na podbródku, które miało miejsce w trzeciej kwarcie, gdy linebacker Willie McGinest uderzył go w podbródek hełmem. NFL nałożyła grzywnę na McGinest $ 7,500 za uderzenie.,

15 września Romo poprowadził Dallas Cowboys do zwycięstwa 41-37 przeciwko Philadelphia Eagles w drugim meczu sezonu 2008. Romo ukończył 21 z 30 podań w sumie 312 jardów i trzy przyłożenia. 54 połączone punkty zdobyte przez Cowboys i Eagles w pierwszej połowie były drugim najwięcej punktów zdobytych w połowie podczas poniedziałkowego meczu piłkarskiego. W tym samym miesiącu Romo podpisał 5-letnią, wartą 10 milionów dolarów umowę z apparel marketer Starter, ale nie został dopuszczony do noszenia obuwia na boisku, ponieważ firma nie miała kontraktu z NFL.,

Po wygranej Z Cincinnati Bengals, Romo został kontuzjowany w przegranej z Arizona Cardinals. The Cowboys, pod wodzą Brada Johnsona, przegrali 1: 2 w kolejnych trzech meczach, ulegając St. Louis Rams, pokonując Tampa Bay Buccaneers i przegrywając z New York Giants.

28 grudnia Romo I Cowboys przegrali z Philadelphia Eagles 44: 6., Romo zaliczył trzy obroty w meczu i przeszedł 21/39 na 183 jardy i bez przyłożeń. Strata ta obniżyła łączny rekord Romo w grudniu do 5-8 i ponownie wzbudziła wątpliwości co do jego występu w meczach konsekwencji.

sezon 2009

Tony Romo vs Kansas City Chiefs, 2009

Romo poprowadził the Cowboys do zwycięstwa 34-21 nad Tampa Bay Buccaneers Podczas otwarcia sezonu. W 2011 roku rozegrał 16 meczów, w których zdobył 353 bramki i zdobył 3 bramki.,

Romo I Cowboys zostali pokonani w 2.tygodniu przeciwko New York Giants w Cowboys home opener na ich nowym Cowboys Stadium. Romo wykonał 13 z 29 podań na 127 jardów i jedno przyłożenie. Zagrał także w trzech meczach, z których jeden zdobył dla Giants przyłożenie.

, Pod koniec drugiej połowy udało mu się ukończyć 53-jardowe podanie do Sama Hurda, ale nie udało mu się zdobyć piłki w strefie końcowej, co doprowadziło do dogrywki. Był cytowany jako: „musimy się poprawić.”

,

po kilku kopnięciach, które zostały pominięte przez Kickera Nicka folka z powodu złego trzymania przez zawodnika Mata Mcbriara, Romo wznowił obowiązki trzymania po raz pierwszy od 2006 roku w ich 13. meczu sezonu, przeciwko San Diego Chargers.

w 15 tygodniu Romo poprowadził the Cowboys do zwycięstwa z niepokonaną drużyną pod koniec sezonu po raz drugi w karierze. W 2006 roku wygrał Z Indianapolis Colts 9-0, a 19 grudnia 2009 roku pokonał 13-0 Saints w Nowym Orleanie, rzucając na 312 jardów, jedno przyłożenie i bez przechwytów.,

Romo zakończył sezon 2009 jako pierwszy rozgrywający w historii zespołu, który przez cały sezon podejmował każde trafienie. W sezonie 2007/2008 zdobył 4483 jardów i został pierwszym rozgrywającym Cowboys, który rzucił więcej niż 20 przyłożeń i mniej niż dziesięć przechwytów w sezonie. Jego osiem gier na 300 jardów było również rekordem drużynowym, przewyższając swój własny rekord z 2007 roku. Jego 1,6% procent przechwycenia wyrównał rekord zespołu, a jego procent przechwycenia w karierze stał się najniższym w historii franczyzy.,

Dallas Cowboys zostali mistrzami NFC East division z finałowym shutout Z Philadelphia Eagles, tytuł drugiej dywizji w trzech pełnych sezonach Romo jako rozgrywający.

Romo miał ocenę 104.9 w wygranym 34-14 meczu Z Philadelphia Eagles w pierwszej rundzie play-off, zdobywając pierwsze zwycięstwo play-off od 13 lat dla Cowboys i swoje pierwsze zwycięstwo w karierze po sezonie., Jednak w następnym tygodniu w rundzie NFC Division przeciwko Minnesota Vikings, Romo miał trzy fumbles (tracąc dwa), przechwycenie i został zwolniony sześć razy w 34-3 straty.

sezon 2010

W czwartej kwarcie rozegrał także dwa spotkania, w których przegrał 34-27. Romo I Cowboys desperacko chcieli wygrać z rekordem 1-3 i ostatnim w dywizji., Grali przeciwko Minnesota Vikings, którzy również mieli rekord 1-3 i potrzebowali wygranej. Romo rzucił na ponad 200 jardów i 3 przyłożenia, ale również rzucił dwa kosztowne przechwycenia. The Cowboys przegrali mecz wynikiem 24-21.

podczas poniedziałkowego meczu piłkarskiego z New York Giants, Romo doznał złamania lewego obojczyka. Kontuzja nastąpiła w drugiej kwarcie, gdy Romo został przejechany na murawę przez GIANTS linebacker Michael Boley. 21 grudnia 2010 został umieszczony na kontuzjowanym rezerwowym i zastąpiony przez weterana Jona Kitnę.,

sezon 2011

ta część biografii żywej osoby nie zawiera żadnych odniesień ani źródeł. Proszę o pomoc, dodając wiarygodne źródła. Kontrowersyjny materiał o żywych ludziach, który nie jest pozyskiwany lub słabo pozyskiwany, musi zostać natychmiast usunięty.
Znajdź źródła: „Tony Romo” – wiadomości · gazety · książki · scholar · JSTOR (luty 2018) (dowiedz się, jak i kiedy usunąć tę wiadomość z szablonu)

ocena rozgrywającego Romo 102,5 w 2011 roku była czwarta w lidze za Aaronem Rodgersem, Drew Breesem i Tomem Brady ' m, a druga w historii Cowboys.,

Romo miał cztery comebacks czwartej kwarty w 2011 roku i miał niedoszły mecz wygrany field goal próba chybiony przeciwko Arizona Cardinals i niedoszły mecz Wiązanie field goal próba przeciwko New York Giants zablokowane(Cowboys przegrali oba te mecze).

w drugim tygodniu meczu przeciwko San Francisco 49ers Romo doznał złamania żebra i przebicia płuc po uderzeniu Carlosa Rogersa w drugiej kwarcie, co zmusiło go do opuszczenia części meczu., Romo wrócił w ostatnich sekundach trzeciej kwarty i zagrał czwartą kwartę rzucając o przyłożenie i jadąc w dół pola do gry-remisując field goal z czterema sekundami do końca gry, aby wymusić dogrywkę. W pierwszym ofensywnym posiadaniu Cowboys w dogrywce, Romo połączył się z Jesse Holley na 77 jardów, aby ustawić 19 Jard gry zwycięski field goal. Romo zakończył grę z 345 jardów i dwoma przyłożeniami z oceną 116,4 pomimo pękniętego żebra i przebitego płuca. Za swój występ w tej grze Romo zdobył Nagrodę NFC ' s Offensive player of the Week., Romo grał z kamizelką ochronną przez kilka gier, aby chronić swój tułów.

w 10. tygodniu Romo opublikował drugi najwyższy ranking rozgrywający w swojej karierze z oceną 148,40 (23 listopada 2006 Romo opublikował ocenę 148,90).

Romo

W 16.tygodniu meczu Z Philadelphia Eagles Romo doznał poważnej kontuzji ręki, gdy rozbił ją o hełm przeciwnika., Opuścił grę po zaledwie dwóch podaniach bez kompletacji. W następnym tygodniu, w finale sezonu na MetLife Stadium przeciwko Giants, stawką było mistrzostwo NFC East i miejsce do playoff, które drużyna wygrała, a przegrany wyeliminował z rywalizacji playoff. Romo rozpoczął grę pomimo kontuzji ręki w poprzednim tygodniu. Zaliczył 29 Z 37 przejazdów na 289 jardów, dwa przyłożenia i jedno przechwycenie na 106.,0000000000

Żaden inny zawodnik w sezonie regularnym 2011 nie miał większego odsetka przyłożeń drużyny (Cam Newton z 72,9% był drugi).

sezon 2012

Daniel Jeremiasz, an NFL.com analityk, uznał Romo za 9. najlepszego rozgrywającego w lidze w sezonie 2012., Kontrowersyjny NFL Top 100 w 2012 roku uznał Romo za 12. najlepszego rozgrywającego w lidze w sezonie 2012.

w 13.tygodniu przeciwko Philadelphia Eagles Romo rzucił trzy przyłożenia. Pierwsze podanie, rzut z 23 jardów do Deza Bryanta z 11:18 w trzeciej kwarcie, dało Romo 166 przyłożeń w karierze, przewyższając poprzedni rekord franczyzy 165, który posiadał Troy Aikman.

po porażce z Cincinnati Bengals 19-10 z 6:35 lewo, Dallas pokonał Cincinnati 20-19 w tygodniu 14 (9 grudnia)., Czwarty powrót kwarty składał się z 27-jardowego przyłożenia z Romo do Bryanta i ostatniej sekundy 40-jardowego gola Bailey. Romo skoczył 25 do 43 na 268 jardów, z jednym przyłożeniem i jednym przechwyceniem.

w 15.tygodniu (16 grudnia) Dallas pokonało Pittsburgh Steelers 27-24 w dogrywce. Zwycięstwo postawiło Dallas w trójkącie z Nowym Jorkiem i Waszyngtonem w NFC East. Romo przekroczył 25 000 jardów kariery w tym meczu z 30 na 42 podanie na 341 jardów i dwa przyłożenia.,

jednak Dallas zakończył 2012 z rekordem 8-8 i nie udało się awansować do playoffs na trzeci sezon z rzędu po przegranych dwóch ostatnich meczach. W 16. tygodniu (23 grudnia), pomimo czterech przyłożeń Romo I 416 podań (26 na 43 podań), Dallas przegrali z New Orleans Saints 37-34 w dogrywce. Po tym meczu Dallas i Washington Redskins zmierzyli się w 17. tygodniu o tytuł NFC East, gdzie Dallas przegrało 28-18. Romo wykonał łącznie trzy przechwyty, w tym na dwóch pierwszych przejazdach Dallasa., Z 5: 50 w lewo i w dół 21-10, Romo wykonał przyłożenie do Kevina Ogletree i Dwayne ' a Harrisa. Po tym, jak Dallas przejęło prowadzenie z wynikiem 3:33 21-18, Romo rzucił przechwycenie do Redskins linebacker Roba Jacksona, a Washington zakończył zwycięstwo z kolejnym przyłożeniem.

Po sezonie przyszłość kariery Romo została zakwestionowana. Mac Engel Z Fort Worth Star-Telegram skomentował: „Tony Romo ma jeszcze jeden rok na kontrakcie, ale nadszedł czas, aby ruszyć dalej…,W kwietniu ’13 skończy 33 lata i zostało mu jeszcze kilka dobrych lat, ale w tym momencie musi przejść do innej drużyny, która potrzebuje rozgrywającego.”W wywiadzie dla Fox Sports Southwest Rick Gosselin z Dallas Morning News również nazwał Romo „niezwiązanym z wygrywaniem ostatniego meczu sezonu”, zwłaszcza że oznacza to przedłużenie sezonu.”Dan Graziano z ESPNDallas.com napisał, że „rekord Romo zaczyna być bardzo trudny do obrony” ze względu na ” często cytowany fakt, że ma tylko jedno zwycięstwo w playoff w całej karierze.,”

sezon 2013

Cowboys podpisali z Romo 6-letnie przedłużenie o 108 milionów dolarów, z 55 milionami gwarantowanymi i 25 milionami premii, co zapewniło mu utrzymanie do końca kariery i odciążenie od limitu wynagrodzeń, który przed zawarciem umowy miał mniej niż 25 000 dolarów. W połowie kwietnia 2013 przeszedł operację pleców w celu usunięcia torbieli. Mimo, że został on scharakteryzowany jako drobny zabieg przez zespół, ostatecznie ominął on wszystkie mini-obozy i zorganizowane działania zespołu.,

Romo rozpoczął sezon od zwycięstwa nad New York Giants, przechodząc 263 jardy i dwa przyłożenia. Na krótko opuścił grę z kontuzją żebra, ale powrócił po przerwie i zakończył grę. Po 7. tygodniu, jego 100. start w karierze, Romo rzucił na 27,485 jardów, najwięcej przez rozgrywającego w jego pierwszych 100 startach od 1960 roku.,

W 16.tygodniu, przeciwko Washington Redskins, z Cowboys trailing w czwartej kwarcie i potrzebując wygranej, aby utrzymać swoje nadzieje w playoff, poprowadził zespół do przyłożenia z 1:08 pozostały w zwycięstwie 24-23, co zostało później zdiagnozowane jako przepuklina dysku kończącego sezon. Trener Jason Garrett powiedział później: „mógł mieć swoją najlepszą godzinę … mówimy o wytrzymałości psychicznej, będąc najlepszym, niezależnie od okoliczności. W jakiś sposób pomógł nam wygrać mecz.,”

Garrett ogłosił Kyle ' a Ortona jako rozgrywającego meczu 17. tygodnia przeciwko Philadelphia Eagles, który zespół przegrał 24: 22, aby przegapić playoffs na czwarty rok z rzędu.

sezon 2014

po słabym występie w otwierającym sezon przegranym 28-17 przeciwko San Francisco 49ers, Romo I Cowboys wygrali sześć kolejnych meczów, w tym back-to-back road games przeciwko Tennessee Titans i St.Louis Rams., Cowboys pokonali również obrońcę tytułu Seattle Seahawks, stając się tylko drugim zespołem, który wygrał road game przeciwko Seahawks w trzech sezonach. Dzięki sześciu zwycięstwom Romo miał stosunek przyłożenia 13:3:przechwytywanie. W ósmym tygodniu, w poniedziałkowym meczu przeciwko Washington Redskins, Romo padł z kontuzją pleców, gdy linebacker Keenan Robinson zwolnił go, z kolanem wchodzącym w plecy Romo. Po przegranej z Washingtonem okazało się, że Romo miał dwa złamania w procesie poprzecznym., W następnym meczu przegrał 28-17 z Arizona Cardinals, ale wrócił w następnym tygodniu i poprowadził Cowboys do rekordu 12-4 i ich pierwszego tytułu dywizji od 2009 roku.

21 grudnia, Romo ustanowił rekord Dallas Cowboys team w najwyższym odsetku ukończenia meczu z 90%, wykonując 18 z jego 20 podań w wygranej 42-7 blowout nad Indianapolis Colts. Ustanowił także swój najlepszy ranking rozgrywkowy w grze pojedynczej z wynikiem 151,7. W grudniu Romo uzyskał 133,7 passer rating, co było najwyższym wynikiem w historii NFL.,

w rundzie play-off Romo poprowadził the Cowboys do zwycięstwa 24-20 nad Detroit Lions po przegranej 17-7 w przerwie meczu. Romo był 19 z 31 na 293 jardów z dwoma przyłożeniami i bez przechwytów. Romo I Cowboys zostali pokonani przez Green Bay Packers 26-21. Romo był 15 z 19 na 191 jardów z dwoma przyłożeniami i bez przechwytów.,

Romo poprowadził NFL w procentach ukończenia i rankingu passer w drodze do tytułu NFC East, A on został sklasyfikowany na 34 miejscu na liście 100 najlepszych graczy 2015 roku NFL.

sezon 2015

, W 2003 roku został zawodnikiem Philadelphia Eagles, jednak w trzeciej kwarcie doznał złamania lewego obojczyka po tym, jak został zwolniony przez Jordana Hicksa. Kontuzja wykluczyła Romo przez osiem tygodni, podczas których Cowboys nie zdołali wygrać jednego meczu z Brandonem Weedenem, a następnie Mattem Casselem jako rozgrywającym.

Romo powrócił do wyjściowego składu w jedenastym tygodniu meczu przeciwko Miami Dolphins. Pomimo dwóch przechwytów, zaliczył 18 z 28 podań na 227 jardów i dwa przyłożenia w zwycięstwie 24-14, kończąc serię siedmiu przegranych meczów Cowboys.,

Mimo że w meczu z niepokonaną drużyną i utrzymując tylko rekord 3-7, Romo-led Cowboys byli faworyzowani do zwycięstwa i nadal mieli nadzieje na playoffs w słabej dywizji wschodniej NFC. Jednak Romo w pierwszej połowie oddał trzy przechwyty, z których dwa zostały oddane za przyłożenia, pomagając Panthersom prowadzić 23-3. Pod koniec trzeciej kwarty, Romo został zwolniony przez składającego, Thomasa Davisa, ponownie uderzając w lewe ramię i kończąc sezon., Romo pozostał w aktywnym składzie do 21 grudnia, kiedy to został umieszczony w kontuzjowanym rezerwie po tym, jak Cowboys spadli do 4-10, oficjalnie kończąc ich nadzieje na playoff.

sezon 2016

Romo nie mógł wystartować w sezonie regularnym 2016 po złamaniu kręgosłupa L1 w plecach podczas trzeciego przedsezonowego meczu Cowboys przeciwko Seattle Seahawks. Kontuzja spowodowała, że opuścił pierwsze 10 meczów sezonu, a obowiązki rozgrywającego drużyny przejął debiutant Dak Prescott.,

chociaż właściciel Cowboys Jerry Jones początkowo powiedział, że Romo pozostanie w zespole po powrocie, sukces Prescotta z zespołem i długość kontuzji Romo doprowadziły Jonesa do ponownego rozważenia jego decyzji. Podczas gdy Prescott prowadził drużynę do 8-ciu zwycięskich meczów, Romo zrezygnował z roli rozgrywającego i zaczął służyć jako rezerwowy Cowboys, gdy wrócił do aktywnego składu w 11 tygodniu. Romo zadebiutował w finale sezonu regularnego 1 stycznia 2017 przeciwko Philadelphia Eagles., W meczu finałowym, który okazał się być ostatnim w jego karierze, rzucił przyłożenie do Terrance ' a Williamsa, zanim Mark Sanchez zagrał resztę meczu.

emerytura

Po ogłoszeniu przejścia na emeryturę został zwolniony przez Cowboys, na jego prośbę. Po przejściu na emeryturę właściciel Dallas Mavericks Mark Cuban ogłosił, że Romo będzie „Maverick na jeden dzień” w ostatnim domowym meczu Mavericks w sezonie 2016-17., Rozgrzał się z drużyną i siedział w pełnym mundurze na ławce, ale nie zagrał w meczu i nie został uznany za oficjalnego członka składu.,>Gry

przechodząc pędząc wpadki GP GS rekord Cmp att Pct YDS Avg LNG td int RTG att YDS AVG LNG FUM 2003 dal 0 0 0-0 DNP 2004 dal

6

0 0 0

/td>

0 0 0 0.,0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2005 DAL 16 0 0–0 0 0 0 0 0.0 0 0 0 0 2 −2 −1.0 −1 0 0 0 2006 DAL 16 10 6–4 220 337 65.3 2,903 8.6 56T 19 13 95.,1 34 102 3.0 16 0 9 3 2007 DAL 16 16 13–3 335 520 64.4 4,211 8.1 59T 36 19 97.4 31 129 4.2 17 2 10 2 2008 DAL 13 13 8–5 276 450 61.3 3,448 7.7 75T 26 14 91.4 28 41 1.,5 15 0 13 7 2009 DAL 16 16 11–5 347 550 63.1 4,483 8.2 80T 26 9 97.6 35 105 3.0 17 1 6 4 2010 DAL 6 6 1–5 148 213 69.5 1,605 7.5 69T 11 7 94.9 6 38 6.,3 14 0 0 0 2011 DAL 16 16 8–8 346 522 66.3 4,184 8.0 77 31 10 102.5 22 46 2.1 17 1 6 3 2012 DAL 16 16 8–8 425 648 65.6 4,903 7.6 85T 28 19 90.5 30 49 1.,6 15 1 6 3 2013 DAL 15 15 8–7 342 535 63.9 3,828 7.2 82T 31 10 96.7 20 38 1.9 15 0 4 1 2014 DAL 15 15 12–3 304 435 69.9 3,705 8.5 68T 34 9 113.,2 26 61 2.3 21 0 7 3 2015 DAL 4 4 3–1 83 121 68.6 884 7.3 39 5 7 79.4 4 13 3.2 12 0 1 1 2016 DAL 1 0 0–0 3 4 75.0 29 7.3 16 1 0 134.4 0 0 0.,0 0 0 0 0 Kariera 156 127 78-49 2,829 4,335 65, 3 34, 183 7, 9 85T 248 117 97, 1 238 620 2.,s Dallas Cowboys rok Zespół gry przechodząc pędząc Fumbles GP GS record CMP att pct AVG LNG int RTG att yds AVG LNG td FUM Lost 2006 dal 1 0-1 17 29 58.,6 189 6.5 32 1 0 89.6 1 0 0.0 0 0 2 0 2007 DAL 1 1 0–1 18 36 50.0 201 5.6 20 1 1 64.7 3 17 5.7 11 0 0 0 2009 DAL 2 2 1–1 45 70 64.3 442 6.,3 36 2 1 85.5 3 4 1.3 5 0 3 2 2014 2 T> 2 1-1 34 50 68,0 484 9,7 76 4 0 125,8 3 5 1,7 7 0 3 0

6 6 2-4 114 185 61.6 1,316 7.1 76 wartość 8 2 93.,0 10 26 2.,NFC passer rating leader (2007)

• NFL passer rating leader (2014)
  • NFL procent ukończenia Leader (2014)
  • 2× NFC passer rating Leader (2007, 2014)
  • 3× Fedex Air Player of the Week (tydzień 1, 2007, Tydzień 13, 2007, tydzień 5, 2013)
  • 2× NFC offensive player of the month
  • ed block courage Award (2011)
  • NFL Records

kariera

• najwięcej meczów z rzędu z co najmniej jednym przyłożeniem: 41 (2009 – 2016)
    • Najwyższa ocena QB w czwartym kwartale
    • najwięcej meczów w sezonie z co najmniej 135.,ng przyłożenia (248)
    • mecze z co najmniej 3 przyłożeniami: 40; poprzednio Danny White (20)
    • mecze z co najmniej 300 jardów: 46; wcześniej Troy Aikman (13)
    • najwięcej spotkań w czwartej kwarcie/wygranych meczów: 28; wcześniej Roger Staubach (23)
    • kolejne mecze z przyłożeniem: 38 (2012-2014); wcześniej w posiadaniu Romo (20, 2010-11)
    Sezon
    gra
    • Romo dwukrotnie rzucił pięć przyłożeń w meczu (23 listopada 2006 i 6 października 2013) rekord dzieli z Troyem aikmanem (12 września 1999).,
    • 21 grudnia 2014 Romo ustanowił rekord drużyny 90,0% swoich podań (18 z 20) w domowym meczu przeciwko Indianapolis Colts.
    • najwięcej jardów w meczu, 506 jardów przeciwko Denver Broncos 6 października 2013.