STARNBERG, 2020. április 1.

a tenisz világszerte az egyik leginkább követett sport, több mint egymilliárd rajongóval. Ez túllépett a sport a gazdag, hogy az egyik, hogy szereti a világot olyan mértékben vonzza fogadók francia nyílt tenisz fogadási és más top tenisz rajongók oldalak. Ez is a sport generáló hatalmas összegeket bevétel.

a tenisz dinamikája önmagában nem okozza a figyelem emelkedését., Az évek során olyan kulcsjátékosok jelentek meg, akik uralták a játékot, és rendkívüli bohóckodásukkal szórakoztatták a szurkolókat. Ebben a cikkben minden idők tíz legnagyobb teniszezőjéről beszélünk.

Ken Rosewall

Ken fog emlékezni, mint egy gyors, agilis, kivételes teniszező. A teniszpályán folytatott bohóckodása relevánsnak tartotta őt a nyitott korszak előtti korszakban, amely a nyílt korszak utáni korszakra terjedt ki. Hay napjaiban 15 Pro Slam címet nyert, hogy megszilárdítsa relevanciáját.,

folytatta bátorságát azzal, hogy nyolc Grand Slam-címet nyert, köztük négy Ausztrál Megnyitás, két francia Megnyitás és két amerikai Megnyitás. Négyszer is sikerült elérnie a wimbledoni döntőt. Pályafutása során megnyerte a Davis-kupát és összesen 133 bajnoki címet szerzett.

John McEnroe

annak ellenére, hogy szokása volt a mérkőzésvezetőkkel és a döntőbírókkal szemben, továbbra is minden idők legnagyobb teniszezői közé tartozik. Kitüntetései között szerepel hét Grand Slam-cím, három Wimbledon és négy US Open. Egyszer döntős volt a French Openen, egyszer pedig elődöntős volt az Australian Openen., Megnyerte a Davis-kupát és a vb-döntőt, valamint az ATP-döntőt is. Az ő tally 77 címek.

Jimmy Connors

Jimmy Connors 162 héten át, 1974 és 1977 között összesen 268 hétig volt az ATP-ranglista élén. Trófeája nyolc Grand Slam-tornagyőzelem, egy Australian Open, két Wimbledon és öt US Open.

két Grand Slam-címet, egy Wimbledont és egy US Open-et is sikerült megnyernie. Pályafutása során megnyerte a Davis-kupát, a Tour-döntőt és a WCT-döntőt is. 109 egyéni címet sikerült megnyernie, ami a leginkább a nyitott korszakban volt.,

Ivan Lendl

Lendl volt egy illusztris karrierjét, amely megnyerte a nyolc Grand Slam kislemez, két Ausztrál Nyit, három francia Nyit, három MINKET Nyílik. Öt alkalommal nyert Tour-döntőt, két WCT-döntőt és egy Davis-kupát is. Pályafutása során összesen 94 kislemezt és hat páros címet nyert. Valamikor 270 hetet töltött az ATP rangsor tetején.

Bjorn Borg

Bjorn 1977 és 1980 között hódította meg a teniszpályát. Ő lett az első teniszező, aki 11 Grand Slam-címet nyert a nyílt korszakban. Hat francia és öt wimbledoni bajnoki címet is nyert., Soha nem nyerte meg a US Open-t, annak ellenére, hogy négyszer eljutott a döntőbe. A Davis-Kupa, a Tour-döntő és a WCT-döntő a többi, amit sikerült megnyernie. Karrierje során 64 kislemezt nyert.

Pete Sampras

becenevén Pistol Pete. 2002-ben megnyerte a US Open-t. Emellett 14 Grand Slam-címet, két Australian Opent, hét Wimbledont és öt US Opent nyert. Kétszer nyerte meg a Tour-döntőt, a Grand Slam-Kupát és a Davis-kupát. Karrierje tally áll 64 kislemez címek.,

Rod Laver

Rod tartotta az első helyet a világon 1964-1970 között. Ebben az időszakban 11 Grand Slam-tornát nyert, három ausztrál nyílt, két francia Megnyitás és négy Wimbledon. Az Open előtt három amerikai profi, négy Wembley Pro és egy francia Pro győzelmet aratott. Laver öt Davis-kupát, Grand Slam-vegyes párost is nyert az Australian Openen, a French Openen és Wimbledonban. Karrierjét 200 egyéni cím díszíti, amelyek a leginkább a tenisz történetében vannak.

Novak Djokovic

Djokovic megerősítette állítását a mai teniszben., Pályafutása során 16 Grand Slam-tornát, hat Australian Opent, egy French Opent, öt Wimbledont és három US Open-címet szerzett. Győzelmei között szerepel az öt Tour-döntő és a Davis-Kupa. Ő nyert 77 kislemez címek, amely az ötödik legmagasabb a nyílt időszakban. Jelenleg a második helyen áll a legutóbbi ATP világranglistán.

Rafael Nadal

mivel Nadal 2001-ben lépett be a helyszínre, amikor profi lett, karrierje felfelé haladt. Ő már becenevén a “king of clay” az ő bátorság agyag., Elismerései között szerepel 19 Grand Slam-Egyéni, egy Australian Open, 12 francia Megnyitás, 2 Wimbledon és négy US Open. A Davis-kupát is megnyerte, a 2008-as pekingi olimpián és a 2016-os Rio de Janeiró-i olimpián is aranyérmes lett. A 84 kislemez, amelyet eddig karrierje során nyert, a legmagasabb a nyílt korszakban. 115 millió dollárt nyert pénzjutalomban, jelenleg az első helyen áll az ATP-világranglistán.

Roger Federer

Ez egy ember, hogy lehet leírni, mint ” egyszerűen a legjobb. Annak ellenére, hogy Nadal és Djokovic kemény ellenfelet kapott, továbbra is a csúcson marad., 310 hetet töltött az ATL ranglistán. A 310 hétből 237 volt egymást követő. Az év végén öt alkalommal végzett az első helyen.

további kitüntetései: 20 Grand Slam-egyes, hat Ausztrál Megnyitás, egy francia Megnyitás, nyolc Wimbledon és négy US Open. Hatszor nyerte meg a Tour döntőjét is. Federer a 2008-as pekingi olimpia páros versenyén aranyat, a 2016-os Rio de Janeiró-i olimpián ezüstöt nyert.

karrierjét 103 egyéni versenycím színezi, ami a második legmagasabb a nyílt korszakban., Pályafutása során 128 millió dollárt nyert pénzjutalomban. ATP rangsor van neki a harmadik helyen szerint a legújabb kiadás.