Welcome to Our Website

post navigation (Română)

STARNBERG, April 1, 2020

Tenisul este unul dintre cele mai urmărite sporturi la nivel global, cu peste un miliard de fani. Acesta a depășit de la un sport al celor bogați la unul care este iubit în întreaga lume, în măsura în care atrage pariorii pe pariurile Franceze de tenis deschise și pe alte site-uri de fani de tenis de top. Este, de asemenea, printre sporturile care generează sume uriașe în venituri.dinamica tenisului în sine nu este cauza creșterii atenției., De-a lungul anilor, a existat o apariție a jucătorilor cheie care au dominat jocul și au distrat fanii cu anticul lor extraordinar. În acest articol, vom discuta despre zece dintre cei mai mari jucători de tenis din toate timpurile.Ken va fi amintit ca un jucător de tenis rapid, agil și excepțional. Poznele sale pe terenul de tenis l-au păstrat relevant În epoca pre-deschisă, extinzându-se în epoca post-deschisă. În zilele sale de fân, a câștigat 15 titluri Pro Slam pentru a-și consolida relevanța.,el și-a continuat priceperea câștigând opt titluri de Grand Slam care includeau patru deschideri australiene, două deschideri franceze și două deschideri americane. De asemenea, a reușit să ajungă la finala de la Wimbledon de patru ori. În timpul carierei sale, a câștigat Cupa Davis și un total de 133 de titluri.în ciuda faptului că are obiceiul de a se confrunta cu oficialii și arbitrii meciului, el rămâne printre cei mai mari jucători de tenis din toate timpurile. Onorurile sale includ șapte titluri de Grand Slam, trei Wimbledon-uri și patru US Open-uri. El a fost, de asemenea, un finalist în Open-ul francez o dată și un semi-finalist în Australian Open., De asemenea, a câștigat finala Cupei Davis și WCT și finala ATP. Numărul său este de 77 de titluri.Jimmy Connors a fost în fruntea clasamentului ATP timp de 162 de săptămâni succesiv și 268 de săptămâni în total între 1974 și 1977. Cabinetul său de trofee are opt single-uri de Grand Slam, un Australian Open, două Wimbledons și cinci US Open.a reușit, de asemenea, două titluri de Grand Slam, un Wimbledon și un US Open. În cariera sa, a câștigat și Cupa Davis, finala turneului și finala WCT. A reușit să câștige 109 titluri single, care a fost cel mai mult în era deschisă.,Lendl a avut o carieră ilustră în care a câștigat opt single-uri de Grand Slam, două Open-uri australiene, trei open-uri franceze și trei US Open-uri. De asemenea, a câștigat finala turneului de cinci ori, două finale WCT și o Cupă Davis. În cariera sa, a câștigat un total de 94 de single-uri și șase titluri de dublu. La un moment dat, a petrecut 270 de săptămâni în topul clasamentului ATP.

Bjorn Borg

Bjorn a cucerit arena de tenis din 1977 până în 1980. A devenit primul jucător de tenis care a câștigat 11 titluri de single-uri de Grand Slam în era deschisă. El a câștigat, de asemenea, șase deschideri franceze și cinci titluri Wimbledon., El nu a câștigat niciodată US Open, în ciuda faptului că a ajuns în finală de patru ori. Cupa Davis, finala turneului și finala WCT sunt celelalte pe care a reușit să le câștige. În cariera sa, a câștigat 64 de single-uri.

Pete Sampras

el a fost poreclit Pistol Pete. Și-a încheiat cariera ilustrativă pe o notă înaltă câștigând US Open în 2002. În afară de aceasta, el a câștigat, de asemenea, 14 titluri de Grand Slam, două Australian deschide, șapte Wimbledons, și cinci us deschide. A câștigat de două ori finala turneului, Cupa Grand Slam și Cupa Davis. Tally cariera sa se ridică la 64 titluri single.,

Rod Laver

Rod a deținut locul numărul unu în lume din 1964 până în 1970. În acea perioadă, a câștigat 11 single-uri de Grand Slam, trei Australian Open, două French Open și patru Wimbledons. Înainte de era deschisă, a câștigat trei profesioniști din SUA, patru Wembley Pro și un profesionist francez. Laver a câștigat, de asemenea, cinci Cupe Davis, Grand Slam dublu mixt în Australian Open, French Open și Wimbledon. Cariera sa este decorată cu 200 de titluri single care sunt cele mai multe din istoria tenisului.

Novak Djokovic

Djokovic și-a pus pretenția în tenisul modern., În cariera sa, a reușit 16 single-uri de Grand Slam, șase Australian Open, un French Open, cinci Wimbledons și trei US Open. Printre câștigurile sale se numără cele cinci finale ale turneului și Cupa Davis. El a câștigat 77 de titluri de simplu, care este al cincilea cel mai mare în perioada deschisă. În prezent, el se află pe locul doi în cel mai recent clasament mondial ATP.de când Nadal a intrat în scenă în 2001, când a devenit profesionist, cariera sa a fost pe o traiectorie ascendentă. El a fost poreclit „regele de lut” pentru priceperea sa pe lut., Premiile sale includ 19 single-uri de Grand Slam, un Australian Open, 12 French Open, 2 Wimbledons și patru US Open. El a câștigat, de asemenea, Cupa Davis, și de aur în 2008 Jocurile Olimpice de la Beijing simplu și Rio de Janeiro Jocurile Olimpice de dublu în 2016. Cele 84 de single-uri pe care le-a câștigat până acum în cariera sa sunt cele mai înalte din era deschisă. El a câștigat 115 milioane de dolari în premii și este în prezent pe locul unu în clasamentul mondial ATP.acesta este un om care poate fi descris ca ” pur și simplu cel mai bun.”În ciuda faptului că se confruntă cu o concurență rigidă din partea lui Nadal și Djokovic, el rămâne pe primul loc., El a reușit să petreacă săptămâni 310 în topul clasamentului ATL. Din cele 310 săptămâni, 237 au fost consecutive. El a terminat pe locul unu la sfârșitul anului de cinci ori.alte onoruri ale sale includ: 20 de single-uri de Grand Slam, șase Australian Open, un French Open, opt Wimbledons și patru US Open. De asemenea, a câștigat finala turneului de șase ori. Federer a câștigat aur la proba de dublu la Jocurile Olimpice din 2008 de la Beijing și argint la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro din 2016.cariera sa este colorată de 103 titluri de evenimente single, care este al doilea cel mai înalt în era deschisă., El a câștigat 128 milioane de dolari în premii în cariera sa. Clasamentul ATP îl are pe poziția a treia, conform ultimei sale versiuni.