Welcome to Our Website

Nejdelší tenisové zápasy v historii sportu

tenis, stejně jako mnoho jiných sportů není časově vázán. Chcete-li vyhrát, musíte vyhrát zadaný počet sad bez ohledu na čas. Většina zápasů se pohybuje kolem značky 2-3 hodin. Některé zápasy se zřídka protáhnou na 4 hodiny nebo déle. Lze si představit pouze fyzický a duševní stres, kterým hráči procházejí v těchto maratonských zápasech. Častěji než ne, tyto zápasy se stávají méně o střelbě a dovednostech a více o trvanlivosti hráčů. Ten, kdo zvítězí, se tlačí trochu těžší., Takové zápasy jsou opravdu inspirativní, zejména pro mladé a ctižádostivé tenisty. To jim dává motivaci vyniknout a pracovat tvrději, nikdy nevěděl, co by mohlo stačit.

podívejme se nyní na některé z nejdelších tenisových zápasů, jaké kdy byly odehrány. Zápasy, které byly leptány do tenisové historie kvůli naprosté brilantnosti hráčů, kteří v nich soutěží.

nejdelší tenisové zápasy

1. John Isner def., Nicolas Mahut, Wimbledon 2010 (11h 5m)-

Tento neobvyklý zápas prvního kola ve Wimbledonu šla dolů jako nejdelší tenisové utkání v historii hry. Tento epický střet byl zvěčněn v samotném Wimbledonu, s pamětní deskou připomínající třídenní Boj.
byla to perfektní kombinace. Isner, s jeho velkou, neohrabanou sloužit a Mahut, s jeho rychlý návrat hry, což je polární protiklady navzájem. Slabinou jednoho byla síla druhého.

po dvou dnech se všichni zastavili, aby zjistili, kdy a jestli zápas vůbec skončí., Po třech dnech grandslamového tenisu se Isner zhroutil na zem, veškerá energie mu z těla vytekla. On právě vyhrál nejdelší tenisový zápas všech dob, 70-68 v pátém setu. I přesto, že hodnotící zpráva ukázala, Isner jako vítěz, to by bylo nespravedlivé říci, že Mahut ztratil v tomto nadlidský zápas, který se rozhodně posunul hranice fyzickou výdrž a odvahu.

Tady je video z poslední hry z nejvíce vyčerpávající zápas-

1. Tomáš Berdych & Lukáš Rosol def., Stanislas Wawrinka & Marco Chiudinelli 2013 (7h 2m)-

Tomáš Berdych (L) české Republiky a jeho týmový kolega Lukáš Rosol (2. L) potřást rukou s Stanislas Wawrinka (2R) a Marco Chiudinelli (R) Švýcarsko po vítězství v Davis Cupu světové skupiny 1. kolo tenisové čtyřhře v Palexpo v Ženevě 2. února 2013. S trváním sedmi hodin a jedné minuty byl zápas nejdelší v historii Davis Cupu., REUTERS / Valentin Flauraud

toto první kolo čtyřhry se konalo v Davis Cupu 2013. Snažil se získat šampionát pro jejich zemi, oba týmy opustili kámen na kameni, uvolnění ohromující množství úsilí v průběhu utkání. Všechny sety byly blízko (nejvíce pokřivený set byl 6-4) a fanoušci byli na léčbu. Po více než sedmi hodinách byl bod zápasu bodován pro Berdycha a Rosola. Pátý set vyhráli 24: 22 v epickém sedmihodinovém střetnutí.

3. Leonardo Mayer def., João Souza 2015 ( 6h 43m) –

BUENOS AIRES, ARGENTINA – BŘEZEN 08: Leonardo Mayer z Argentiny slaví poté, co vyhrál zápas dvouhry mezi Leonardem Mayerem z Argentiny a Joao Souza z Brazílie jako součást Davis Cup 2015 utkání mezi Argentinou a Brazílií v Tecnopolis na Březen 08, 2015 v Buenos Aires, Argentina., (Foto Gabriela Rossi/LatinContent/Getty Images)

Leonardo Mayer porazil Joao Souza v nejdelší Davis Cup dvouhra zápas, přeměnit svůj 11. zápas přejděte k vítězství 7-6(7-4), 7-6(7-5), 5-7, 5-7, 15-13. Mayer potřeboval 6 hodin, 43 minut, aby porazil Souzu, což je také delší než rekord pro antukový zápas na ATP tour.

po promarnění 10 zápasových bodů Mayer konečně zlomil Souza podání a vedl 14-13. 29. Argentinec spadl na zem, když dav a jeho spoluhráči hlasitě oslavovali., „Jsme tým, musíte věřit,“ řekl Mayer a plakal v pozápasovém rozhovoru.samotný pátý set trval 2 hodiny, 30 minut. Mayer měl tři zápasové body na 5-4, dva na 9-8, a čtyři na 12-11, vše na Souza podání. V závěrečném zápase promrhal 10. místo a nakonec výhru zpečetil.

předchozí nejdelší dvouhry Davis Cupu zápas byl John McEnroe je vítězství nad Mats Wilander v roce 1982, která trvala 6 hodin, 22 minut. Od té doby byl nejdelším singlovým zápasem Horst Skoff vítězství nad Wilanderem za 6 hodin, 4 minuty v roce 1989.

4. Fabrice Santoro def., Arnaud Clement 2004 (6h 33m)-

tento zápas představoval dva Francouze, kteří šli do špičky. Cena byla vstupenkou do druhého kola French Open 2004. Když Santoro vzal první dva sety, turnaj se podíval na Clementa, ale těsně unikl porážce tím, že vyhrál třetí set v tiebreakeru. Po čtvrtém setu v rozstřelu (6: 3) zápas dospěl do rozhodujícího pátého setu. Ve skutečnosti zápas trval tak dlouho, poslední set by skončil až následující den. Santoro podařilo bojovat a vyhrát pátý set v poměru 16-14.,byl to krásný zápas, “ řekl Santoro. „Byl to skvělý zápas na velkém kurtu v Paříži s pravděpodobně nejlepším davem vůbec pro nás. Ale až na rekord, jsem rád, že vím, že ve věku, do kterého jsem dosáhl, mohu ještě hrát tenis po dobu šesti hodin.“

Clement však nesdílel stejné nadšení z dokončení nejdelšího zápasu vůbec (až do roku 2004), který se hrál do té doby– „upřímně řečeno, je mi to jedno,“ řekl Clement později. „Jaký světový rekord? Dostanu medaili? Pokud nic nedostanu, upřímně řečeno, nemám zájem. To se nepočítá.,“Možná to byl jeden z nejdelších tenisových zápasů, ale Clement se staral jen o záznamy, když byl na poraženém konci.

Santoro zhroutí vysílením po vítězství proti Clement

5. Vicki Nelson def., Jean Hepner 1984 (6h 31m)-

Vicki Nelson

je úžasné vidět, ženy zápas vystupoval na tomto seznamu, vzhledem k tomu, že ženské zápasy jsou jen hrál v „nejlepší ze tří“ formátu, narozdíl od mužů je hra, která je nejlepší z pěti. Vědět, že tento zápas trval pouze tři sady, ukazuje, kolik štěrku a odhodlání měli oba tito hráči během každého bodu., Oba američtí hráči se utkali v přetahované o to, kdo postoupí do druhého kola Central Fidelity Banks International z roku 1984. Vicki Nelson získala ve třetím setu lepší Jeana Hepnera a vyhrála 11: 9. Tento zápas také představoval nejdelší rally v historii tenisu, 643 ran, které trvaly 29 minut. V tomto konkrétním zápase byly překonány dva rekordy, jeden z nejdelších tenisových zápasů (ženy) a nejdelší rally v tenise.

6. John McEnroe def., Mats Wilander 1982 (6h 22m)

John McEnroe vyšel na vrcholu na konci tohoto konkrétního zápasu, Wilander porazil v pěti vyčerpávajících setech. Opět se odehrává v Davis Cupu (tentokrát v roce 1982), třetí sada byla ta, která stanovila přednost pro absurdně dlouhé tenisové zápasy. Wilander vzal třetí set od Johna, 17-15. Za tu dobu to byl jeden z nejdelších tenisových zápasů v historii sportu.

stále odolnější McEnroe se však bránil a nakonec zápas vyhrál 8: 6 v pátém setu.