Welcome to Our Website

Najdłuższe mecze tenisowe w historii sportu

tenis, podobnie jak wiele innych sportów, nie jest związany z czasem. Aby wygrać, musisz wygrać określoną liczbę setów niezależnie od czasu. Większość meczów unosi się wokół znaku 2-3 godzin. Niektóre mecze rzadko rozciągają się do 4 godzin lub dłużej. Można sobie tylko wyobrazić stres fizyczny i psychiczny gracze przejść w tego rodzaju mecze maraton. Częściej w tych meczach mniej chodzi o strzelanie i umiejętności, a bardziej o wytrzymałość zawodników. Ten, kto zwycięży, popycha się trochę mocniej., Takie mecze są naprawdę inspirujące, szczególnie dla młodych i aspirujących tenisistów. Daje im to motywację do doskonalenia się i cięższej pracy, nigdy nie wiedząc, co może być wystarczające.

Spójrzmy teraz na jedne z najdłuższych meczów tenisa, jakie kiedykolwiek rozegrano. Mecze, które zostały wpisane do historii tenisa ze względu na samą błyskotliwość zawodników rywalizujących w nich.

najdłuższe mecze tenisowe

1. John Isner def., Nicolas Mahut, Wimbledon 2010 (11h 5m)-

ten niezwykły mecz pierwszej rundy Wimbledonu stał się najdłuższym meczem tenisowym w historii gry. To epickie starcie zostało uwiecznione na samym Wimbledonie, z tablicą upamiętniającą trzydniową walkę.
to było idealne połączenie. Isner, ze swoim dużym, drwalowym serwem i Mahut, ze swoją szybką grą powrotną, czyniąc ich polarnymi przeciwieństwami do siebie. Słabością jednych była siła drugich.

Po dwóch dniach wszyscy zatrzymali się, aby zobaczyć, kiedy i czy mecz kiedykolwiek się skończy., Po trzech dniach wielkoszlemowego tenisa, Isner upadł na ziemię, a cała energia wypłynęła z jego ciała. Wygrał najdłuższy mecz tenisowy wszech czasów, 70-68, w piątym secie. Mimo że tablica wyników pokazała Isnera jako zwycięzcę, niesprawiedliwe byłoby stwierdzenie, że Mahut przegrał w tym nadludzkim meczu, co z pewnością przesunęło granice wytrzymałości fizycznej i męstwa.

oto filmik z ostatniego meczu najbardziej wyczerpującego meczu-

1. Tomasa Berdych& Lukasa Rosola def., Stanislas Wawrinka & Marco Chiudinelli 2013 (7h 2m)-

Tomas Berdych (L) z Czech i jego kolega z zespołu Lukas Rosol (2.L) uścisk dłoni Stanislas Wawrinka (2R) i Marco Chiudinelli (R) ze Szwajcarii po wygraniu ich Davis 2 lutego 2013 roku na Palexpo w Genewie odbyła się pierwsza runda grupowa Pucharu Świata. Mecz trwał siedem godzin i jedną minutę i był najdłuższym w historii Pucharu Davisa., REUTERS / Valentin Flauraud

pierwsza runda debla odbyła się podczas Pucharu Davisa 2013. Walcząc o mistrzostwo swojego kraju, obie drużyny nie pozostawiły kamienia na uboczu, uwalniając zdumiewającą ilość wysiłku podczas meczu. Wszystkie sety były blisko (najwięcej było 6-4), a kibice byli na poczęstunek. Po upływie siedmiu godzin punkt meczowy zdobyli Berdycz i Rosol. Wygrali piątego seta 24-22 w epickim siedmiogodzinnym spotkaniu.

3. Leonardo Mayer def., João Souza 2015 (6h 43m) –

BUENOS AIRES, Argentyna-08 marca: Leonardo Mayer z Argentyny świętuje po wygraniu singlowego meczu pomiędzy Leonardo Mayer z Argentyny i Joao Souza z Brazylii w ramach Pucharu Davisa 2015 mecz pomiędzy Argentyną i Brazylią w Tecnopolis w dniu 08 marca 2015 w Buenos Aires, Argentyna., (Photo by Gabriel Rossi/LatinContent/Getty Images)

Leonardo Mayer pokonał Joao Souzę w najdłuższym meczu singlowym Pucharu Davisa w historii, zamieniając swój 11. punkt meczowy na zwycięstwo 7-6(7-4), 7-6(7-5), 5-7, 5-7, 15-13. Mayer potrzebował 6 godzin i 43 minut, aby pokonać Souzę, co jest również dłuższe niż rekord w meczu na kortach ziemnych w ATP tour.

Po zmarnowaniu 10 punktów meczowych, Mayer ostatecznie złamał serw Souzy prowadząc 14-13. 29. Argentyńczyk spadł na ziemię, gdy tłum i jego koledzy z drużyny głośno świętowali., „Jesteśmy drużyną, trzeba mieć wiarę” – powiedział Mayer, płacząc, w wywiadzie po meczu.

sam piąty set trwał 2 godziny, 30 minut. Mayer miał trzy punkty meczowe przy stanie 5-4, dwa przy stanie 9-8 i cztery przy stanie 12-11. W meczu finałowym zajął 10. miejsce i ostatecznie przypieczętował zwycięstwo.

poprzednim najdłuższym pojedynkiem w Pucharze Davisa było zwycięstwo Johna McEnroe nad Matsem Wilanderem w 1982 roku, które trwało 6 godzin i 22 minuty. Od czasów tiebreakera najdłuższym pojedynkiem singlowym było zwycięstwo Horsta Skoffa nad Wilanderem w 6 godzin i 4 minuty w 1989 roku.

4. Fabrice Santoro def., Arnaud Clement 2004 (6h 33m)-

w tym meczu wystąpiło dwóch Francuzów. Była to druga runda French Open 2004. Z Santoro biorąc pierwsze dwa sety, turniej spojrzał na Clement, ale wąsko uniknął porażki, wygrywając trzeciego seta w tiebreaker. Po rozegraniu czwartego seta w dominującym stylu (6-3), mecz zakończył się decydującym piątym setem. W rzeczywistości mecz trwał tak długo, że ostatni set nie został ukończony aż do następnego dnia. Santoro zdołał się zrewanżować i wygrać piątego seta wynikiem 16-14.,

To był piękny mecz-powiedział Santoro. „To był świetny mecz na wielkim korcie w Paryżu z prawdopodobnie najlepszą publicznością w historii. Ale poza rekordem, cieszę się, że w wieku, w którym osiągnęłam, nadal mogę grać w tenisa przez sześć godzin.”

Clement jednak nie podzielał tego samego entuzjazmu na dokończenie najdłuższego meczu w historii (do 2004 roku) rozegranego do tego czasu– „szczerze mówiąc, mam to gdzieś” – powiedział później Clement. „Jaki rekord świata? Dostanę medal? Jeśli nic nie dostanę, to nie jestem zainteresowany. To się nie liczy.,”Być może był to jeden z najdłuższych meczów tenisowych, ale Clement niewiele dbał o rekordy, gdy przegrywał.

Santoro upada z wyczerpania po wygranej z Clement

5. Vicki Nelson def., Jean Hepner 1984 (6h 31m)-

Vicki Nelson

zadziwiające jest, aby zobaczyć każdy mecz kobiet na tej liście, biorąc pod uwagę, że mecze kobiet są rozgrywane tylko w formacie „best of three” w przeciwieństwie do gry męskiej, która jest najlepsza z trzech pięć. Wiedząc, że ten mecz trwał tylko trzy sety, pokazuje, jak wiele odwagi i determinacji mieli obaj zawodnicy podczas każdego punktu., Obaj Amerykańscy zawodnicy pojedynkowali się w walce o awans do drugiej rundy turnieju Central Fidelity Banks International w 1984 roku. W trzecim secie Vicki Nelson pokonała Jeana Hepnera i wygrała 11-9. Mecz ten był również najdłuższym rajdem w historii tenisa, 643 strzałów, które trwały 29 minut. W tym meczu pobito dwa rekordy, jeden z najdłuższych meczów tenisowych (kobiet) i najdłuższy rajd w tenisie.

6. John McEnroe def., Mats Wilander 1982 (6h 22m)

John McEnroe wyszedł na szczyt pod koniec tego konkretnego meczu, pokonując Wilandera w pięciu wyczerpujących setach. Po raz kolejny ustawiony w Pucharze Davisa (tym razem w 1982 roku), trzeci set był tym, który ustalił pierwszeństwo dla niezwykle długich meczów tenisowych. Wilander zajął trzecie miejsce z Johnem 17-15. Był to jeden z najdłuższych meczów tenisowych w historii tego sportu.

jednak zawsze odporny McEnroe walczył i ostatecznie wygrał mecz, 8-6 w piątym secie.