Welcome to Our Website

A Sport történetének leghosszabb tenisz mérkőzései

tenisz, mint sok más sport, nincs idő kötve. Annak érdekében, hogy nyerni, meg kell nyerni egy meghatározott számú készletek, függetlenül attól, hogy az idő. A legtöbb mérkőzés a 2-3 órás jel körül mozog. Egyes mérkőzések ritkán nyúlnak 4 óra vagy annál tovább. El lehet képzelni, milyen fizikai és mentális stresszen mennek keresztül a játékosok az ilyen maratoni mérkőzéseken. Ezek a mérkőzések gyakran kevésbé a lövészetről és a készségekről, valamint a játékosok tartósságáról szólnak. Az, aki győztesen jön ki, kissé nehezebbé teszi magát., Az ilyen mérkőzések valóban inspirálóak, különösen a fiatal és törekvő teniszezők számára. Ez ad nekik a motiváció, hogy excel és a munka nehezebb, soha nem tudva, mi lehet elég.

nézzük meg a valaha játszott leghosszabb tenisz mérkőzéseket. A tenisztörténetbe vésett mérkőzések a bennük versenyző játékosok puszta ragyogása miatt.

leghosszabb Teniszmérkőzések

1. John Isner def., Nicolas Mahut, Wimbledon 2010 (11h 5m)-

Ez a szokatlan első fordulós mérkőzés Wimbledonban a játék történetének leghosszabb tenisz mérkőzésévé vált. Ezt az epikus összecsapást maga Wimbledonban halhatatlanná tették, emléktáblával emlékezve a háromnapos küzdelemre.
Ez volt a tökéletes kombináció. Isner a nagy, kiélezett szervájával és Mahutjával gyorsan visszaelőzte a játékot, így poláris ellentétek alakultak ki egymás ellen. Az egyik gyengesége a másik ereje volt.

két nap után mindenki megállt, hogy megnézze, mikor és mikor ér véget a mérkőzés., Három napnyi Grand Slam-tenisz után Isner összeesett a földön, minden energia kiszívódott a testéből. Minden idők leghosszabb teniszmeccsét nyerte meg, 70-68-ra, az ötödik szettben. Annak ellenére, hogy az eredményjelző Isner-t mutatta a győztesnek, igazságtalan lenne azt mondani, hogy Mahut elvesztette ezt az emberfeletti mérkőzést, amely minden bizonnyal eltolta a fizikai állóképesség és a finomság határait.

itt van egy videó a legnehezebb mérkőzés utolsó játékáról –

1. Tomas Berdych & Lukas Rosol def., Stanislas Wawrinka Marco Chiudinelli 2013 (7h 2m)-

Tomas Berdych (L) Cseh Köztársaság és csapattársa, Lukas Rosol (2nd L) kezet fog Stanislas Wawrinka (2r) és Marco Chiudinelli (R) Svájc miután megnyerte a Davis-Kupa World Group Round 1 tenisz páros mérkőzés PalExpo Genfben február 2, 2013. Hét óra és egy perc alatt a mérkőzés volt a leghosszabb a Davis-Kupa történetében., REUTERS / Valentin Flauraud

Ez az első fordulós páros mérkőzés a 2013-as Davis-kupán zajlott. Küzdelem, hogy bajnoki címet szerezzenek országukért, mindkét csapat nem hagyott követ megfordítva, elképesztő mennyiségű erőfeszítést szabadítva fel a mérkőzés során. Minden szett szoros volt (a legesélyesebb szett 6-4 volt), és a szurkolók is örülhettek. Hét óra elteltével Berdych és Rosol is betalált. Az ötödik szettet 24-22-re nyerték egy hétórás összecsapáson.

3. Leonardo Mayer def., João Souza 2015 ( 6h 43m) –

BUENOS AIRES, ARGENTÍNA – MÁRCIUS 08: Leonardo Mayer, Argentína ünnepel, miután megnyerték egy meccsel között Leonardo Mayer, Argentína pedig Joao Souza Brazília részeként Davis-Kupa 2015 mérkőzés között Argentína, Brazília a Tecnopolis Március 08, 2015-ben Buenos Aires, Argentína., (Fotó: Gabriel Rossi / LatinContent / Getty Images)

Leonardo Mayer legyőzte Joao Souza-t a valaha volt leghosszabb Davis Kupa-mérkőzésen, átalakítva 11. meccspontját, hogy nyerjen 7-6(7-4), 7-6(7-5), 5-7, 5-7, 15-13. Mayernek 6 óra 43 perc kellett ahhoz, hogy legyőzze Souzát, ami szintén hosszabb, mint az ATP-túra agyag bírósági mérkőzésének rekordja.

10 meccspont elpazarolása után Mayer végül megtörte Souza szerváját, miközben 14-13-ra vezetett. A 29. helyen álló Argentin a tömeg és csapattársai hangos ünneplésével a földre zuhant., “Egy csapat vagyunk, hitre van szükség”-mondta Mayer sírva a mérkőzés utáni interjúban.

az ötödik szett önmagában 2 óra 30 percig tartott. Mayer 5-4-nél három találattal, 9-8-nál kettővel, 12-11-nél pedig négy gólpasszt adott Souza szervájára. Az utolsó játékban a 10. helyet elpazarolta, mielőtt végül lezárta a győzelmet.

az előző leghosszabb egyéni Davis Kupa-mérkőzés John McEnroe győzelme volt Mats Wilander felett 1982-ben, amely 6 óra 22 percig tartott. A tiebreaker-korszak óta a leghosszabb egyéni mérkőzés Horst Skoff győzelme volt Wilander felett 6 óra, 4 perc alatt 1989-ben.

4. Fabrice Santoro def., Arnaud Clement 2004 (6h 33m)-

Ez a mérkőzés két francia embert mutatott be. A díj a 2004-es French Open második fordulója volt. A Santoro figyelembe az első két szett, a verseny nézett át Clement, de szűken megszökött vereség megnyerésével a harmadik szett egy tiebreaker. Miután a negyedik szettet átvette (6-3), a mérkőzés a döntő ötödik szettre esett. A mérkőzés ugyanis olyan sokáig tartott, hogy az utolsó szettet csak másnap fejezték be. Santorónak sikerült visszavágnia, és 16-14-re megnyerte az ötödik szettet.,

gyönyörű mérkőzés volt ” – mondta Santoro. “Nagyszerű mérkőzés volt egy nagyszerű párizsi bíróságon, valószínűleg a legjobb tömeggel. De eltekintve a rekordtól, boldog vagyok, hogy tudom, hogy abban a korban, amit elértem, még mindig tudok teniszezni hat órán keresztül.”

Clement azonban nem osztotta ugyanazt a lelkesedést az addig lejátszott leghosszabb mérkőzés (2004– ig) teljesítésében – “őszintén szólva, nem érdekel” – mondta Clement később. “Milyen világrekord? Kapok érmet? Ha nem kapok semmit, őszintén szólva, nem érdekel. Nem számít.,”Lehet, hogy ez volt az egyik leghosszabb tenisz mérkőzés, de Clement keveset törődött a rekordokkal, amikor a vesztes végén volt.

Santoro a Clement elleni győzelem után összeomlik

5. Vicki Nelson def., Jean Hepner 1984 (6h 31m)-

Vicki Nelson

megdöbbentő látni, hogy minden női mérkőzés szerepelt ezen a listán figyelembe véve, hogy a női mérkőzések csak játszott a “legjobb három” formátumban, szemben a férfi játék, ami a legjobb öt. Ismerve ezt a mérkőzést csak tartott három készlet mutatja, hogy mennyi finomság és meghatározása mindkét játékos volt során minden egyes pont., Mindkét amerikai játékos egy vontatóhajóval párbajozott, hogy megnézze, ki fog előrelépni az 1984-es Central Fidelity Banks International második fordulójába. Vicki Nelson a harmadik szettben Jean Hepner jobbját szerezte, 11-9-re nyert. Ez a mérkőzés a tenisz történetének leghosszabb rallyját is jelentette, 643 lövést, amely 29 percig tartott. Két rekordot döntött meg ez a mérkőzés, az egyik leghosszabb teniszmérkőzés (női) és a leghosszabb teniszverseny.

6. John McEnroe def., Mats Wilander 1982 (6h 22m)

John McEnroe jött ki a tetején a végén az adott mérkőzés, verte Wilander öt fárasztó készletek. Ismét a Davis-kupán (ezúttal 1982-ben), a harmadik szett volt az, amely meghatározta az abszurdan hosszú teniszmeccsek elsőbbségét. Wilander elvette a harmadik szettet Jánostól, 17-15. Ebben a korszakban ez volt a sport történetének egyik leghosszabb tenisz mérkőzése.

az egyre ellenállóbb McEnroe azonban visszavágott, és végül az ötödik szettben 8-6-ra megnyerte a mérkőzést.